УВАГА! Маніпуляції та виборчі технології

30-11-2015, 08:14

УВАГА! Маніпуляції та виборчі технології
Чому ми, кожен раз, коли обираємо собі владу, знаючи ставлення до провладних кандидатів своїх сусідів, знайомих, близьких та рідних, по закінченню виборчого процесу з подивом дізнаємось, що обрали тих самих або їм подібних, котрі знов будуть обслуговувати провладну місцеву еліту? Тому що влада, використовуючи різні маніпуляції та спеціальні виборчі технології, завжди старається отримати від виборців той результат, який їм потрібен.
Починається все з того, що перед кожними виборами приймається новий закон про вибори. До останнього громадськість не знає за якими правилами будуть проходити ті чи інші вибори. На відміну від нас вони їх вже знають і мають достатньо часу для підготовки до виборчого процесу.
Давати нездійсненні обіцянки, які «проковтне» населення, вже замало, хоча на останніх президентських виборах піпл схавав казочку про те,що війна закінчиться за два місяці, що воїни будуть отримувати по 1000 гривень за день боїв, а сім’ї загиблих мільйонні компенсації і т.д. і т.п., тадозволив олігарху піклуватися про зубожілий народ
Всі ми знаємо про кримінальну відповідальність при порушенні виборчого законодавства. Таких порушень на кожних виборах дуже багато, але за весь час ніхто за це кримінальної відповідальності на поніс. Чому? Тому що саме влада і «кришує» цих порушників.
У новому законі про місцеві вибори не передбачаються вибори міських голів у два тури в містах з населенням до 90 тисяч мешканців. Основна мотивація – додаткові кошти з бюджету. Всі ми розуміємо, що такі кошти це мізер по зрівнянню з тими грошима, які покладуть до свого гаманця, поділившись з вищестоящими інстанціями міські голови, якщо знову прийдуть до влади.
Для цього вони використовують різні виборчі технології.
По-перше – це адмінресурс. Більша частина працівників шкільних та дитячих закладів, медичних працівників, робітників комунальних підприємств, боячись втратити роботу, добровільно-примусово стають агітаторами діючого міського голови. З міського бюджету, а це наші з вами кошти, тільки під вибори виділяються гроші для ремонту доріг та встановлення дитячих майданчиків, що б всі бачили «благодійність» мера. Все це забезпечує йому, якусь мінімальну кількість голосів.
По-друге – застосування виборчих технологій дасть змогу діючому міському голові з цим мінімумом голосів, знову отримати посаду мера. Чим більше буде на виборах кандидатів на посаду міського голови, тим менше буде прохідний бар’єр.
Так звані місцеві партійні лідери, які очолюють списки кандидатів в депутати, балотуються на посаду міського голови не для того, щоб отримати цю посаду, а задля підвищення прохідного бар’єру партії. Особливо це стосується парламентських партій, бо в них для цього є достатні ресурси.
Крім того міський голова висуває своїх технічних кандидатів, завдання яких відтягнути на себе частку голосів протестного електорату. Це дає шанс меру перемогти з мінімальною кількістю голосів, отриманих з допомогою адміністративного ресурсу.

Навігація сайту

Архівне відео з Майдану

Виступ Голови ВГО"Я-Виборець"

Опитування

Чи потрібен Україні Виборчий кодекс?

Так, потрібен.
Ні. Треба вдосконалити нині діючи закони.
Нічого не треба змінювати.

Погода

 

Архівне відео з Майдану

Збір підписів

Календар

«    Листопад 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Новини з www.pravda.com.ua

МАГАТЕ: Іран дотримується ядерної угоди попри санкції США
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) підтвердило, що Іран продовжує дотримуватися умов ядерної угоди 2015 року і після того, як США поновили свої санкції проти Тегерана, скасовані тією ...

Ізраїль завдав удару у відповідь по сектору Газа
Ізраїль завдав удару у відповідь приблизно по 70 об'єктах на території сектору Газа. Були задіяні бойові вертольоти, літаки і танки.

50 країн світу зобов'язалися боротися з кіберзлочинністю
Представники 50 країн і 150 компаній підписали документ "Париж закликає до довіри та безпеки в кіберпросторі", в якому взяли на себе зобов'язання активніше боротися з кіберзлочинністю, зокрема з ...

РФ має припинити ескалацію конфлікту на Донбасі - Євросоюз
В ЄС глибоко занепокоєні присутністю російського військового обладнання і особового складу в районах, які контролюють підтримувані РФ бойовики на Донбасі.

Новини з www.liga.net

Ким скрыл от Запада около 20 тайных ракетных баз: разведка
Три из почти 20 обнаруженных незадекларированных подземных баз могут запускать баллистические ракеты всех типов, говорят в "мозговом центре" CSIS

Хроника войны России против Украины: последние новости Донбасса
Что происходит в Крыму, Луганске, Донецке и других горячих точках Украины

Сербская церковь отказалась от общения с УПЦ КП и УАПЦ
"Вселенский патриархат принял канонически необоснованное решение по реабилитации раскольников Филарета и Макария", - уверены в Сербской церкви

Экс-помощника депутата арестовали по делу Гандзюк
Игорю Павловскому объявлено о подозрении по ст. 115 (Умышленное убийство) и по ч.3 ст. 27 УК