Виборчий кодекс – тест на політичну зрілість

23-11-2016, 21:59

Cпікер Верховної Ради Андрій Парубій озвучив своє бачення пріоритетів роботи парламенту. Серед яких анонсував створення робочої групи «з розробки нового законопроекту про вибори». Принаймні так подали це ЗМІ, процитувавши Парубія, який підкреслив необхідність «інтенсивно пропрацювати це питання і вийти на результат».

Зрозуміти, про що іде мова, про які саме вибори і якого змісту та мети законопроект (тобто на який «результат» очікується вийти), в цьому контексті практично неможливо. Спікер висловився широко, але незрозуміло.

Не хочеться думати про те, що спікер мав на увазі все, що завгодно, окрім широкої і ґрунтовної роботи з підготовки належної законодавчої бази для майбутніх виборів в Україні. Чергових чи дочасних – не має значення. Адже розмови про загадковий новий «виборчий законопроект» якось не корелюються із наявністю зареєстрованого у ВР 02.10.2015 р. і включеного до порядку денного 03.02.2016 р. проекту Виборчого кодексу України (реєстр. № 3112-1).

Серед ініціаторів якого значиться, між іншим, і сам нинішній спікер парламенту.

Отже, доля цього законопроекту – своєрідний тест як для парламенту в цілому, так і для її спікера. Чи вистачить політичної волі на ухвалення стратегічного рішення у сфері безпосереднього народовладдя в Україні, яке орієнтоване на дійсно серйозну перспективу – ухвалення Виборчого кодексу України? Чи вистачить знань, стратегічного мислення? Чи вистачить розуміння необхідності залучити до обговорення представників не тільки політикуму, а й громадянського суспільства, фахового середовища?

Очевидно, що це питання не тільки волі, а й, певною мірою, самопожертви. Бо Виборчий кодекс, на відміну від будь-якого «одноразового» закону, ухваленого під виборчу доцільність певної політсили, установить раз і назавжди зрозумілі та незмінні правила чесних і справедливих виборів. А за таких умов у представників нинішньої влади дуже мало шансів.

Навігація сайту

Архівне відео з Майдану

Виступ Голови ВГО"Я-Виборець"

Опитування

Чи потрібен Україні Виборчий кодекс?

Так, потрібен.
Ні. Треба вдосконалити нині діючи закони.
Нічого не треба змінювати.

Погода

 

Архівне відео з Майдану

Збір підписів

Календар

«    Январь 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Новини з www.pravda.com.ua

Новини з www.liga.net

Fatal Error
Fatal Error: could not open XML input (http://news.liga.net/top/rss.xml)