НА КИЇВЩИНІ ЗАПОЧАТКОВАНО ПРОСВІТНИЦЬКИЙ ПРОЕКТ «Я – ВИБОРЕЦЬ»

6-05-2012, 17:43

НА КИЇВЩИНІ ЗАПОЧАТКОВАНО ПРОСВІТНИЦЬКИЙ ПРОЕКТ «Я – ВИБОРЕЦЬ»
Чи вірить пересічний українець у те, що він теж може певним чином вплинути на політичну ситуацію у державі? Що для цього він робить і що може робити? Що знає про свої права і можливості? Яким бачить розвиток суспільства? Яку позицію займає і чим вона спровокована? Чи може громада контролювати діяльність народних обранців? Яким чином? Які сподівання більшість вкладає у післявиборчий період? Кого вона обирає і чим керується під час голосування? Чи можуть вибори змінити існуючий стан тих багатьох речей у країні, які викликають невдоволення народу? На що зважати у першу чергу, роблячи свій вибір?


Ці та інші питання, які неодноразово постають перед кожним із нас, і стали приводом для започаткування Всеукраїнського громадсько-соціального проекту «Я – виборець!» і заснуванню однойменної громадської організації, яка на Київщині разом із ВГО «Нові обличчя» та СОГ «Демократична Київщина» допомагатиме співвітчизникам краще розібратися у непростих передвиборчих хитросплетіннях.

«Це аполітичний проект, - зазначає організатор круглого столу «Я – виборець» Ігор Найда. – Ми не пропагуватимемо жодного з кандидатів і будемо співпрацювати з усіма партіями і кандидатами на рівних умовах. Ми плануємо діяти не лише до виборів, а й після, аби разом з громадою проконтролювати реальні дії народних обранців. Наша мета – згуртувати людей довкола питань, пов’язаних саме із чесними виборами, активізувати населення, щоб воно обов’язково скористалося своїм правом голосу і не лишалося байдужим до процесів життя держави. Люди повинні почувати себе єдиною громадою, знати ширину своїх можливостей і грамотно впливати на ситуацію, якщо вона працює проти народу».

Одним із дієвих способів вирішення цих проблем - запобігання фальсифікаціям під час самих виборів, рівному доступу до необхідної інформації про кандидата тощо організатори проекту бачать у проведенні цілої низки просвітницьких круглих столів, які відбудуться на теренах Київщини.

Стартував проект у Боярці, вдруге пройшов в Ірпені у залі місцевого історико-краєзнавчого музею. Тема «Ми за чесні вибори» стала предметом обговорення близько двадцяти керівників та представників різноманітних громадських організацій Приірпіння, таких як «ГО «Самозахист», «Лада», Ірпінський осередок товариства «Просвіта», ВО «Свобода», МО ВГО «Товариство українських офіцерів» та ін. Відкривав засідання президент Фундації «Вища школа професійної політики» Олег Гострих, наголошуючи на відповідальності кожного громадянина за свій вибір і серйозному підході до його здійснення.

Причиною багатьох проблем українців учасники круглого столу визнали передусім масову байдужість до усього, що виходить із кола особистих інтересів більшості громадян. «Журналісти одного з вітчизняних телеканалів інсценували ситуацію кишенькового пограбування. В одного із тих, хто стояв у довгій черзі, «кишеньковий злодій» виймав гаманець. Люди бачили це, однак ніхто і слова не сказав! І так повторювалося знову і знову! – навів красномовний приклад байдужості голова ВГО «Нові обличчя» Володимир Карплюк. – Все починається з кожного із нас. До тих пір, поки ми будемо оцими людьми у черзі, змін очікувати марно».

У рамках круглого столу можливість висловитися надавалася кожному учаснику. І якщо у деталях бачення не завжди співпадало, то у головному зійшлися усі: необхідно послідовно і системно виховувати культуру населення – як політичну, так і загальнолюдську. Адже саме у цій площині формується світогляд і ті ціннісні установки, якими керується людина в будь-якій ситуації і в будь-якій сфері. «Передусім мають бути не гроші, а цінності. Бо коли все відбувається навпаки, - що ми і спостерігаємо нині, - гроші йдуть на шкоду, а не на благо», - підсумував Ігор Найда. «На жаль, про значення депутатства як служіння чомусь давно забуто. Більшість можновладців ставляться до своєї місії як до заробітчанства. Молюсь, аби швидше у нас уже порозбирали землі, - може, хоч тоді до влади зможуть прийти ті люди, які здатні щось створювати», - сказав В.Карплюк.

«Чого бажає людина? – із риторичним питанням звернувся до присутніх керівник Філософського клубу «Еліта народу» Антон Курсін. – Щастя. Однак щасливим ніколи не можна бути самому. Лише в єдності з іншими». То ж для того, щоб вибори стали новим витком і переходом на позитив, необхідно, по суті, не так вже й багато: розширювати свій світогляд, розвивати свідомість і гуртуватися у творенні активного громадського суспільства.
«Я не розраховую на швидкий і легкий результат, - завершив зустріч Ігор Володимирович. - Навіть на те, що наша з вами діяльність помітно вплине на цьогорічні вибори. На виховання цих цінностей піде далеко не один рік. Однак якщо такі зміни відбудуться, це вже велика радість, заради якої і варто добре працювати зараз».

Навігація сайту

Архівне відео з Майдану

Виступ Голови ВГО"Я-Виборець"

Опитування

Чи потрібен Україні Виборчий кодекс?

Так, потрібен.
Ні. Треба вдосконалити нині діючи закони.
Нічого не треба змінювати.

Погода

 

Архівне відео з Майдану

Збір підписів

Календар

«    Январь 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Новини з www.pravda.com.ua

Новини з www.liga.net

Fatal Error
Fatal Error: could not open XML input (http://news.liga.net/top/rss.xml)